LM.plWiadomościPożegnanie z Sarajewem

Pożegnanie z Sarajewem

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

W świetnym stylu piłkarki Medyka Konin zakończyły swój występ w turnieju eliminacyjnym do 1/16 Ligi Mistrzyń, pokonując macedońskie Ĺ˝FK Kočani 11:1. Tym samym koninianki uplasowały się na pierwszym miejscu w grupie z dorobkiem dziewięciu punktów.

Mecz z Macedonkami nie miał już znaczenia w kontekście awansu medyczek do dalszej fazy Ligi Mistrzyń, ale jak same koninianki zapowiadały, chciały to spotkanie wygrać. Jednocześnie trener Roman Jaszczak dał zagrać więcej minut piłkarkom rezerwowym – w porównaniu z meczem poprzednim w wyjściowej jedenastce nastąpiły aż cztery zmiany.

Nie przeszkodziło to koniniankom rozbić Macedonki. Już w czwartej minucie akcję lewą stroną przeprowadziła Aleksandra Sikora, odegrała w pole karne do Ewy Pajor, ta oddała jeszcze piłkę Natalii Pakulskiej, która dała prowadzenie Medykowi. Trzy minuty później sama Pakulska zagrała prostopadłą piłkę do Anny Gawrońskiej, a kapitan medyczek w sytuacji sam na sam pewnie pokonała bramkarkę Ĺ˝FK Kočani. Chwilę później w analogicznej sytuacji znalazła się osiemnastoletnia Ewelina Kamczyk, strzelając trzecią bramkę dla Medyka.

W kolejnych minutach Macedonki odważyły się w końcu zaatakować. Strzał Kateriny Mileskiej nad poprzeczkę przerzucać musiała zaledwie szesnastoletnia Karina Kałużna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzała natomiast Verica Gieorgjieva, ale znów lepsza była Kałużna. Kolejne minuty to znów ogromna przewaga koninianek, dwukrotnie swoje koleżanki przed utratą gola ratowała świetnie dysponowana Elena Cakmakoska. W 35. minucie piłkę w pole karne zagrała Ewelina Kamczyk, w sytuacji sam na sam znalazła się Ewa Pajor i tym razem już bramkarka Ĺ˝FK Kočani była bez szans. Do przerwy Medyk Konin prowadził 4:0.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza – od szybkiej bramki strzelonej przez podopieczne Romana Jaszczaka. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłkę dośrodkowała Natalia Pakulska, a głową do siatki skierowała futbolówkę Paulina Dudek. Siedem minut później było już 6:0. Strzał Eweliny Kamczyk obroniła Elena Cakmakoska, ale wobec dobitki Anny Gawrońskiej była bezradna. Dwie minuty później medyczki strzeliły siódmego gola. Znów w roli głównej znalazła się Ewelina Kamczyk, po której podaniu piłkę w siatce umieściła Ewa Pajor.

W 60. minucie medyczki niespodziewanie straciły pierwszego i, jak się później okazało, jedynego gola podczas całego turnieju. Piłkę po stracie w środku pola przejęła Eli Jakovska, przebiegła z nią kilkadziesiąt metrów i pokonała Karinę Kałużną. Medyczki odpowiedziały nieco ponad dziesięć minut później. Z rzutu wolnego dośrodkowywała Natalia Pakulska, piłka poleciała jednak w światło bramki, a zła interwencja Olgicy Arsovej sprawiła, że futbolówka ją przelobowała i trafiła do siatki. Dziewiąta bramka padła pięć minut później. Strzał Sandry Ĺ˝igić obroniła Arsova, ale dobitce Anny Gawrońskiej nie dała już rady. Trzy minuty później Chorwatka już trafiła, a asystę zaliczyła Sylwia Matysik. Wynik w 86. minucie ustaliła Paulina Zawiślak, wykorzystując rzut karny po faulu na Sylwii Matysik. Medyk Konin zwyciężył 11:1.

Tym samym koninianki zajęły pierwsze miejsce w grupie z kompletem dziewięciu punktów i bilansem bramkowym 21:1. Na drugim miejscu uplasował się SFK 2000 Sarajevo z sześcioma oczkami, trzecie miejsce przypadło w udziale Åland United z trzema punktami, a ostatnie - Ĺ˝FK Kočani z zerowym dorobkiem punktowym.

22 sierpnia odbędzie się losowanie par 1/16 Ligi Mistrzyń. Wystąpi w nich osiem zwycięzców grup eliminacyjnych, dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc oraz 22 drużyny, które awansowały bezpośrednio. Medyk Konin jest nierozstawiony w losowaniu i może trafić na jedną z następujących ekip: Olimpique Lyon (Francja), VfL Wolfsburg (Niemcy, obrońca tytułu), Torres Calcio (Włochy), FC Rosengard (Szwecja), Fortuna Hjørring (Dania), 1. FFC Frankfurt (Niemcy), SV Neulengbach (Austria), Brøndby IF (Dania), Sparta Praga (Czechy), Linköpings Fotboll Club (Szwecja), Paris Saint-Germain (Francja), Zvezda 2005 Perm (Rosja), Glasgow City (Szkocja), FC Barcelona (Hiszpania), FC Zürich (Szwajcaria), lub Bristol Academy (Anglia).

Spotkania 1/16 Ligi Mistrzyń odbędą się 8-9 i 15-16 października (mecz i rewanż).

Ĺ˝FK Kočani: Elena Cakmakoska (62’ Olgica Arsova) - Monika Todorovska (71’ Emilija Milenkova), Jasmina Stojanoska, Marina Arsovska, Natalia Naumoff, Verica Gjeorgjieva, Katerina Mileska, Saska Kokalovska (76’ Hristina Andjuleska), Tanja Mitrevska, Eli Jakovska, Simona Krstanovska.

Medyk Konin: Karina Kałużna - Sylwia Matysik, Aleksandra Sikora (46’ Sandra Ĺ˝igić), Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva (46’ Kinga Sołtysiak), Gabriela Grzywińska, Paulina Dudek, Natalia Pakulska, Ewelina Kamczyk, Anna Gawrońska, Ewa Pajor (62’ Paulina Zawiślak).