LM.plSportFinały bez biało-czerwonych

Finały bez biało-czerwonych

Żaden reprezentant Polski nie awansował do finałów VII Pucharu Europy Kadetów w szabli, rozgrywanego od wczoraj w Koninie. Złota zdobyli Amerykanka i Rosjanin.

Rok temu apetyty konińskich kibiców podsycił Mateusz Godlewski, któremu udało się wywalczyć brązowy medal. W bieżącej edycji europejskiego turnieju Polacy oraz koninianie zawiedli – żaden z reprezentantów biało-czerwonych nie znalazł się w finałach imprezy.

Te tradycyjnie zdominowali zawodnicy z USA i Rosji. W turnieju indywidualnym kobiet zwyciężyła Kara Linder. Amerykanka w półfinale wyeliminowała Rosjankę Olgę Nikitinę 15/12. W finale zaś mierzyła się z Włoszką – Lucią Lucarini. Do przerwy Linder prowadziła ze swoją rywalką 8:5. Po powrocie do walki Amerykanka była już zdecydowanie lepsza i pewnie zwyciężyła 15:8. Trzecie miejsca wywalczyły Rosjanki – Olga Nikitina i Alina Mikhailova. Najwyższe miejsce spośród Polek zajęła Marta Mazurek (UKS 13 Białystok), lokując się na 35. miejscu. Wśród szablistek KKSz Konin najwyżej sklasyfikowana była Martyna Maksym – na 48. miejscu.

Wśród kobiet triumfowała Amerykanka, więc dla równowagi w turnieju mężczyzn najlepszy był Rosjanin. Anatoliy Kostenko pokonał w półfinale swojego rodaka Marka Stepanova 15/9. W finale Rosjanin mierzył się z reprezentantem USA – Andrew Doddo. Początek walki należał do Kostenko, ale z czasem Amerykanin zaczął doganiać swojego rywala. Do przerwy Rosjanin prowadził tylko 8:6. Po powrocie do starcia Kostenko było już bezkonkurencyjny i triumfował 15/8. Trzecie miejsca wywalczyli jego koledzy z reprezentacji – Konstantin Lokhanov (triumfator zeszłorocznego turnieju) oraz Mark Stepanov. Piętnaste miejsce wywalczył Karol Lademann (UKS Gocław 75). Wśród szablistów KKSz Konin najwyżej sklasyfikowany był Krystian Borkiewicz – na 69. miejscu.

Jutro dokończenie turniejowych zmagań – rywalizować ze sobą będą drużyny narodowe. W zeszłym roku obie polskie reprezentacje uplasowały się tuż za podiami. Początek zmagań o godz. 8.30.