LM.plWiadomościŚlesin. 400 zawodników na starcie III Gęsiej Dychy. Pomagali małej Laurze

Ślesin. 400 zawodników na starcie III Gęsiej Dychy. Pomagali małej Laurze

Materiał promocyjny

Na dziesięć i pięć kilometrów oraz w marszu nordic walking rywalizowali uczestnicy III Gęsiej Dychy w Ślesinie. Łącznie w zawodach wystartowało 400 uczestników.

Zawodnicy rywalizowali na ulicach Ślesina, a start i meta zawodów umiejscowione były koło parku miejskiego. Biegaczy i uczestników marszu nordic walking rozgrzał Adam Maciejewski, a powodzenia życzył im burmistrz Mariusz Zaborowski. – Mega wyjątkowe wydarzenie. Wszystkim życzymy udanego biegu, żebyście dobiegli bez kontuzji, żebyście czerpali z tego radość. Wszystkiego najlepszego na trasie i do zobaczenia na mecie!

Najwięcej, bo ponad dwustu zawodników, rywalizowało na dystansie dziesięciu kilometrów. Najszybszy okazał się ostatecznie Roman Kwiatkowski z Inowrocławia, który tę trasę pokonał w czasie 34 minut i 56 sekund. Tuż za nim uplasował się reprezentant regionu – Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego (35:22). Wśród kobiet pierwsza była Izabela Hańska z Inowrocławia (41:59).

130 zawodników rywalizowało na trasie pięciokilometrowej. Zwyciężył Bartosz Kantarowski ze Ślesina z czasem 16:45. Wśród kobiet triumfowała Julia Rachuba, też ze Ślesina (21:06).

Na marsz nordic walking zdecydowało się 61 zawodników. Zwyciężył Robert Kowalak z Kostrzyna z czasem 30:30. Rywalizację pań wygrała Agnieszka Karczewska z Żychlina (36:48).

W ramach Gęsiej Dychy odbyły się również biegi dziecięce. Uczestnicy zbierali też pieniądze dla małej Laury cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną Tetrasomia 18p. Fundusze zebrane podczas III edycji Gęsiej Dychy pozwolą Laurze na udział w turnusie rehabilitacyjnym i pomogą w dalszym leczeniu.