LM.plSportWspinali się w Pucharze Polski

Wspinali się w Pucharze Polski

Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Polski Młodzieży i Dzieci we wspinaczce odbyły się w minioną sobotę. Wśród uczestników znaleźli się również zawodnicy UKS Mountain Monsters Konin.

We wrocławskich zawodach wystartowało 84 zawodników, w tym piątka reprezentantów Konina. W rywalizacji na prowadzenie uczestniczyli najmłodsi – wspinacze z przedziału wiekowego od 8 do 13 lat, walczący w sześciu kategoriach. W dwóch z nich na podiach stawali koninianie.

W grupie krasnali chłopców (do 9 lat) zwyciężył Kacper Kusion z Krakowa, na trzecim miejscu uplasował się natomiast Bartosz Krzysztoń z Konina. W tej samej kategorii startował również Kacper Cichocki, sklasyfikowany ostatecznie na ósmej pozycji. W kategorii dzieci (10-11 lat) dziesiąte miejsce wywalczył Konrad Cichocki. Zwyciężył Konstanty Sobański z KW Warszawa.

Wśród młodziczek (12-13 lat) czternaste miejsce zajęła Beata Przeniczna. Rywalizację wygrała natomiast Aleksandra Kałucka z MKS Tarnovia. Duży sukces odniósł Michał Serafiński, któremu udało się wywalczyć srebrny medal w kategorii młodzików. Jedynym lepszy zawodnikiem od koninianina okazał się Rafał Bąk (CW Tranformator).

Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej mogą to zrobić w Gimnazjum nr 3 w Koninie od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.

Przeczytaj również:Mali Spidermani w Koninie