LM.plSportKujawa nie wystarczył

Kujawa nie wystarczył

Drugiej porażki z rzędu doznali w środę piłkarze Olimpii Koło. W Wolsztynie ulegli tamtejszemu Gromowi 2:4.

Drużyna Gromu jeszcze przed 22. kolejką znajdowała się za plecami Olimpii, dlatego też kolanie jechali do Wolsztyna po trzy punkty, pozwalające im ten stan rzeczy utrzymać. Gospodarze okazali się jednak bezlitośni i po zwycięstwie nad przyjezdnymi wyprzedzili Olimpię w ligowej tabeli.

Już w siódmej minucie wynik starcia otworzył Radosław Nolka. Dwanaście minut później goście wyrównali za sprawą Łukasza Kujawy. Przed przerwą Grom zdołał jeszcze raz wyjść na prowadzenie. W 45. minucie rzut karny wykorzystał bowiem Paweł Dulat. Po zmianie stron piłkarze z Wolsztyna wyprowadzili dwa kolejne szybkie ciosy. Najpierw w 47. minucie trafił Dawid Juchacz, a sześć minut później trzeciego gola zdobył Mikołaj Juchacz. W 72. minucie drugie trafienie zanotował Łukasz Kujawa, było to jednak za mało, by choćby zagrozić gospodarzom. Kolanie przegrali z Gromem 2:4.

Porażka zepchnęła Olimpię na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Kolejne spotkanie zespół z Koła rozegra już w najbliższą sobotę, podejmując Piasta Kobylin.