LM.plSportSokół w Poznaniu na remis

Sokół w Poznaniu na remis

1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Sokoła Kleczew z Wartą Poznań. Jedyną bramkę dla kleczewian strzelił Mikołaj Pingot.

Trzy dni po pucharowym starciu z Miedzią Legnica Sokół Kleczew mierzył się w Poznaniu z dwukrotnym mistrzem Polski i najstarszym istniejącym klubem ze stolicy Wielkopolski – Wartą Poznań. Borykający się z problemami finansowymi i kadrowymi spadkowicze z II ligi potrafili jednak zremisować z obecnym mistrzem III ligi.

Poznaniacy mogli wyjść na prowadzenie już w dziesiątej minucie, gdy sędzia spotkania podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał Michał Ciarkowski, ale świetną interwencją popisał się Bartosz Pawłowski, broniąc strzał napastnika Warty. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na Zielonych w 30. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Dębowski, a piłkę głową do siatki skierował Mikołaj Pingot. Do przerwy więcej bramek nie padło i Sokół prowadził 1:0.

Od drugiej połowy bardziej aktywni byli gospodarze, ale strzały Filipa Brzostowskiego, Łukasza Spławskiego i Artura Marciniaka nie trafiały w światło bramki kleczewian. Udało się to w końcu w 58. minucie. Po zagraniu Michała Ciarkowskiego piłkę otrzymał Kacper Ciupa i mocnym strzałem z pola karnego dał wyrównanie Warcie. W 64. minucie przed kolejną szansą na gola stanął Mikołaj Pingot, ale jego strzał okazał się niecelny. Nieco ponad dziesięć minut później tuż obok bramki z rzutu wolnego uderzył Jakub Dębowski. Chwilę później swoich sił spróbował Łukasz Cichos, ale piłkę obronił golkiper gospodarzy. Z dystansu uderzał również Bartosz Modelski, ale nie trafił w bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianom i Sokół Kleczew zremisował z Wartą Poznań 1:1.

Po dwóch kolejkach kleczewianie lokują się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem czterech oczek. W kolejnym meczu podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się z Chełminianką Chełmno.

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak, Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (59’ Gracjan Goździk), Łukasz Spławski (82’ Adrian Owczarek), Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Dominik Drzewiecki (73’ Mateusz Górny), Kacper Ciupa (84’ Tomasz Koziorowski), Michał Ciarkowski.

Sokół Kleczew: Bartosz Pawłowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński, Arkadiusz Bajerski (76’ Wiktor Patrzykąt), Tomasz Kowalczuk, Bartosz Modelski (90’ Bartosz Maślak), Jakub Dębowski, Krystian Sobieraj (59’ Bartosz Domaniecki), Łukasz Urban (74’ Łukasz Cichos).

źródło: wartapoznansa.pl