LM.plSportSłupca zatrzymała lidera

Słupca zatrzymała lidera

Pierwsze punkty w sezonie straciły zespoły SKP Słupca i Polonii 1912 Leszno. W meczu na szczycie IV ligi padł remis 1:1.

Oba zespoły przed sobotnim spotkaniem zajmowały czołowe lokaty w czwartoligowej tabeli z kompletem dziewięciu oczek na koncie. Faworytem meczu w Słupcy byli goście, którzy w pierwszych kolejkach dokonali dwóch pogromów i mieli za sobą doświadczenia III-ligowe. Podopieczni Marcina Woźniaka pokazali jednak charakter i zdołali zdobyć jeden punkt.

Słupczanie postawili w sobotę przede wszystkim na defensywę, co poskutkowało bezbramkową pierwszą połową meczu. Polonia przeważała, nie była jednak w stanie przełamać obrony gospodarzy. W drugiej odsłonie starcia obraz gry się nie zmienił, padły jednak gole. Najpierw w 80. minucie dośrodkowanie Przemysława Kowalskiego głową wykończył Hubert Olszak. Zaledwie pięć minut później było już 1:1. Po rzucie rożnym wyrównanie słupczanom dał Mateusz Mroziński. Wynik nie uległ już zmianom i oba zespoły musiały zadowolić się jednym oczkiem.

Po czterech meczach SKP zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Za tydzień podopieczni Marcina Woźniaka zagrają na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów.

źródło: polonia1912.pl