Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportStanisławski ze srebrem

Stanisławski ze srebrem

Dwa medale z Mistrzostw Polski Seniorów przywieźli reprezentanci KKSz Konin. Turniej rozgrywany był w Katowicach.

Jeden medal z Mistrzostw Polski Seniorów przywieźli reprezentanci KKSz Konin. Turniej rozgrywany był w Katowicach.

W turnieju kobiet wystartowały cztery zawodniczki z Konina, jednak żadna nie awansowała do ćwierćfinału. Najwyżej sklasyfikowana – na piętnastym miejscu – została Michalina Kostrzewa. Zwyciężyła Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), która pokonała w finale Matyldę Ostojską (AZS AWF Warszawa) 15/10.

O wiele lepiej spisali się panowie, którzy stawili się w ćwierćfinale w sile trzech. W bratobójczej walce Adrian Stanisławski – Adrian Dzwoniarski lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając 15/14. W półfinale Stanisławski pokonał Jakuba Ocińskiego 15/12, ale w finale uległ już Adamowi Skrodzkiemu 6/15. W ćwierćfinałach walczył jeszcze Damian Dzwoniarski, przegrywając z Jakubem Ocińskim 12/15.

W turnieju drużynowym również lepiej spisali się szabliści. Koninianki wywalczyły piąte miejsce, panowie natomiast zdobyli srebro. Drużyna w składzie: Damian Dzwoniarski, Patryk Pałasz, Adrian Stanisławski i Artur Staszak wygrała półfinał z MKS Fortis Sosnowiec 45/42, by następnie ulec w finale AZS AWF Katowice I 42/45.