LM.plSportBudapeszt nie dla Polaków

Budapeszt nie dla Polaków

Bez biało-czerwonych w czołówce zakończył się Puchar Świata Juniorów rozgrywany w Budapeszcie. Na Węgrzech rywalizowało ośmiu szablistów KKSz Konin.

Żaden z reprezentantów Konina nie awansował jednak do ćwierćfinałów imprezy. Najwyższe – 51. miejsce – zajął Patryk Jaskulski. W zawodach zwyciężył Eli Dershwitz (USA), pokonując w finale Artema Buchkovskiego (Rosja) 15/6.

Nie inaczej potoczył się turniej drużynowy. Polacy wywalczyli na nim dziesiąte miejsce. Wygrali Rosjanie, pokonując w finale Ukraińców 45/35.

Najbliższa szermiercza impreza w Koninie odbędzie się 18 października. Będzie to II Puchar Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn.