LM.plSportSMAG z Pucharem Ligi

SMAG z Pucharem Ligi

Nie będzie trzeciego z rzędu Pucharu Ligi dla Spedycji Relax. Jej dominację w tych rozgrywkach przerwał SMAG, wygrywając w tegorocznym finale 3:2.

Choć na papierze faworytem był SMAG – lider tabeli ligowej – to sobotnie, przedpremierowe starcie obu drużyn w ramach szóstej kolejki nie przyniosło rozstrzygnięcia. W lidze padł remis 5:5, w finale Pucharu lepszy jednak okazał się SMAG.

Pierwsze minuty spotkania przyniosły, czego można było się spodziewać, próby niezbyt ryzykownych zagrań i badanie się obu drużyn. Pierwszą dobrą sytuację SMAG miał w siódmej minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Maciej Adamczewski uderzył z pierwszej piłki obok słupka. W odpowiedzi strzał Marka Radockiego na rzut rożny parować musiał bramkarz Smagu. Pierwsza bramka, niezwykłej urody, padła w trzynastej minucie. Na strzał pokusił się Maciej Adamczewski, tor lotu piłki po drodze zmienił jeszcze Mateusz Mroziński, czym zmylił bramkarza Spedycji i dał prowadzenie swojej drużynie.

Trzy minuty później mogło być już 3:0, a dwie sytuacje Macieja Adamczewskiego zatrzymywał bramkarz Spedycji. Najpierw jego strzał został sparowany na rzut rożny, a chwilę później kolejne uderzenie trafiło w ręce golkipera. W osiemnastej minucie Spedycja Relax wyrównała wynik starcia. Mocnym strzałem nie do obrony popisał się Marek Radocki. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

SMAG w drugiej połowie szybko ponownie objął prowadzenie. W 24. minucie strzał ze skraju pola karnego Macieja Adamczewskiego trafił do siatki Spedycji i lider ligowej tabeli wygrywał 2:1. Już trzy minuty później padła kolejna bramka. Po interwencji bramkarza Spedycji Relax piłka trafiła do Jakuba Koszeli, który strzałem z dystansu, pomiędzy nogami golkipera rywali, umieścił futbolówkę w siatce. Pomimo dwubramkowego prowadzenia SMAG nie zwalniał. W kolejnych minutach sytuacje sam na sam miał Mateusz Mroziński, dobrze jednak spisywał się bramkarz Spedycji.

Wynik zmienił się jeszcze w ostatniej minucie gry, gdy rzut karny za szósty faul Smagu wykorzystał Norbert Grzelak. Mimo tego Spedycja Relax przegrała w finale Pucharu Ligi 2:3 i po dwóch latach dominacji żegna się tym trofeum. Rozgrywki w sezonie 2014/2015 wygrał SMAG.

Kolejne futsalowe emocje już za tydzień. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną siódma i ósma kolejka ligowa.

SMAG: Marcin Wojciechowski - Paweł Jakubowski, Jakub Koszela, Mateusz Pingot, Artur Brzuśkiewicz, Maciej Adamczewski, Mateusz Mroziński, Krystian Andrzejczak, Krzysztof Majewski.

Spedycja Relax: Dawid Kołodziejczak, Artur Chmiel - Marcin Marciszak, Mariusz Olczyk, Marek Radocki, Kamil Eszrych, Piotr Długosz, Norbert Grzelak.