LM.plSportNiespodzianka w Golinie, KKF Automobile Torino pokonał czołowy zespół I ligi

Niespodzianka w Golinie, KKF Automobile Torino pokonał czołowy zespół I ligi

I liga

To był prawdopodobnie najlepszy mecz KKF Automobile Torino na parkietach I ligi. W hali sportowej w Golinie drużyna Przemysława Skibiszewskiego pokonała trzecie w tabeli Futbalo Białystok.

A mogło zacząć się fatalnie po tym, jak już w pierwszej minucie goście wywalczyli rzut karny. Na szczęście między słupkami niezawodny okazał się Maciej Marciniak, który obronił strzał Arkadiusza Mazurka. Zresztą golkiper KKF Automobile Torino zanotował w niedzielę szereg świetnych interwencji.

Ale również i jego koledzy z pola pokazali się z bardzo dobrej strony. Choć białostoczanie wysoko naciskali i prowadzili grę to, oprócz pierwszych minut gry, sytuacji mieli jak na lekarstwo. Gospodarze zaś byli wybitnie skuteczni. W dziesiątej minucie świetne podanie Andrzejczaka wykorzystał Skibiszewski, a już chwilę później było 2:0 po golu Brzuśkiewicza. Jeszcze przed przerwą błąd Wójcika wykorzystał Budziński. Bramkarz Futbalo często zapędzał się w okolice środka boiska, co skrzętnie wykorzystał zawodnik KKF.

Drużyna z Białegostoku swoją dobrą pozycję w czołówce tabeli zapewnia przede wszystkim świetnej defensywie, tymczasem w Golinie już po 20 minutach przegrywała 0:3. Po zmianie stron nadzieję Futbalo na dobry wynik dał jeszcze Bartosz Borowik, ale na tym jednym golu praktycznie się skończyło. Koninianie odpowiedzieli trafieniem Nikodema Lipińskiego i praktycznie do końcowego gwizdka kontrolowali już przebieg spotkania.

Trzy wywalczone w niedzielę punkty, choć niespodziewane, to są jednak bardzo ważne w walce o utrzymanie w I lidze. KKF Automobile Torino Konin po dziewiętnastej kolejce awansował na siódme miejsce w tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad strefą spadkową. Za dwa tygodnie koninianie podejmą Helios Białystok. Jeżeli to spotkanie wygrają, zapewnią sobie już na pewno utrzymanie w rozgrywkach.

KKF Automobile Torino Konin – Futbalo Białystok 4:1 (10’ Przemysław Skibiszewski, 14’ Artur Brzuśkiewicz, 20’ Krzysztof Budziński, 29’ Nikodem Lipiński23’ Bartosz Borowik)

KKF Automobile Torino Konin: Maciej Marciniak, Kacper Naskręcki – Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Krzysztof Budziński, Artur Brzuśkiewicz, Krystian Robak, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.